Yavru Kediler İçin Tavuklu, Hindili & Kızılcıklı Formüllü

2 kg

Yavru kedinizin sütten kesildikten sonra 12 aya kadar olan yaş döneminde tüm besin madde gereksinimlerini sağlamaya uygun formüle edilmiştir.

Ürünün Avantajları

Organ Sağlığının Korunması

Antioksidan özelliği olan 11 farklı bitkisel ekstrakt yavru kedinizin farklı stres etmenlerine karşı organ sağlığının korunmasında ve bağışıklık sisteminin desteklenmesinde doğal antioksidan özellikler gösterir. 

Uriner Sistemin Korunması

Kızılcık içeriği yavru kedinizin üriner sistem sağlığını korur.

İdeal Görünümün Korunması

 L Karnitin’in enerji metabolizmasını dengeleyici etkisi kedinizin aşırı kilo alıp metabolik hastalıklara duyarlı olmasını engeller.

Bağırsak Sağlının Korunması

İçerdiği frukto oligosakkaritler ile yavru kedinizin henüz gelişmekte olan sindirim sistemi fonksiyonlarını destekler, bağırsak sağlığını korur. 

 SPECTRUM LOW GRAIN YAVRU KEDİLER İÇİN TAVUKLU, HİNDİLİ VE KIZILCIKLI FORMÜLLÜ TAM VE DENGELİ MAMA

İÇİNDEKİLER: İşlenmiş tavuk ve hindi proteini (min. %40), tahıllar  (pirinç, mısır, yulaf), tavuk yağı, peynir altı suyu tozu, şeker kamışı lifi, hidrolize tavuk proteini, keçiboynuzu unu, bezelye nişastası, bira mayası, tuz, yaban mersini, chia tohumu, keten tohumu, kızılcık, L-karnitin, yucca schidigera, fruktooligosakkarit (FOS), kurutulmuş yumurta, zerdeçal, enginar, zeytin, kırmızı soğan, böğürtlen, domates, karpuz, nar, kekik, biberiye, zencefil ekstraktları.

MİNERALLER/kg: Demir (E1) 320 mg, İyot (E2) 1,5 mg, Bakır (E4) 45 mg, Manganez (E5) 20 mg, Çinko (E6) 180 mg,Selenyum (E8) 0,9 mg.
 
BESİN DEĞERLERİ BESLEYİCİ İLAVELER/kg
Ham Protein   %38 Vitamin A (E672)

18000 IU

Ham Yağ %18 Vitamin D3(E671)

 1500 IU

Ham Kül   %8 Vitamin E (3A700) 200 mg
Ham Selüloz ( Lif ) %2,5 Vitamin C (Stay C) 200 mg
    Taurine 1500 mg

Günlük Önerilen Mama Miktarı (g):

Yavru Kedi Ağırlığı 0,5 kg 1 kg 1,5 kg 2 kg 2,5 kg 3 kg
Günlük Miktar  20 - 25 g 40 - 45 g  45 - 50 g  50 - 55 g 55 - 65 g 60 - 65 g 

BESLEME ÖNERİLERİ VE UYARILAR: • Kedinizin yaşına (ay) göre önerilen günlük beslenme miktarları (gram/gün) için tabloya bakınız.  • Günlük verilecek mama miktarı, dış ortam sıcaklığı, kedinizin yaşam şartları (ev içinde/dışında), huylarına ve aktivitesine bağlı olarak değişebilir. • Kedinizin ideal ağırlığında olabilmesi için mama miktarının tartılarak verilmesi önemlidir. • Verilecek mama miktarının doğru ayarlanmasında, kedinizin iştah durumunun, görünümünün ve dışkısının değerlendirilmesi yardımcı olacaktır. • Bir mamadan diğerine geçiş, aşamalı olarak her iki mamanın küçük miktarlarının karıştırıldıktan sonra bir hafta boyunca verilmesi yolu ile yapılmalıdır. • Mama kabının yanında daima temiz ve taze su bulundurunuz. Suyu temiz bile görünse en az günde bir kez değiştirin. • Ürünü kuru ve serin bir yerde saklayınız ve her kullanımdan sonra ambalajın iyice kapatıldığından emin olunuz. •Tavsiye edilen tüketim tarihini, parti kodunu ve fabrika onay numarasını paketin üzerinde görebilirsiniz.